Napad przy dworcu PKP w Grodzisku [FOTO]

Tymczasowymi aresztowaniami zakończyło się agresywne zachowanie trzech mężczyzn wobec 18-latka na ulicy. Napastnicy żądali od pokrzywdzonego jego roweru, a gdy go nie otrzymali, pobili go. W zatrzymaniu podejrzanych pomógł monitoring i skuteczne działanie grodziskich policjantów. Kacper W., Damian G. i Grzegorz P. decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Kacper W., Damian G. i Grzegorz P. trafili do aresztu na trzy miesiące.

W piątek, 11 maja, przed godziną 22.00 grodziscy policjanci zostali wezwani w okolicę dworca PKP, gdzie miało dojść do bójki. Na miejscu zastali kilka osób, z relacji których wynikało, że kilka minut wcześniej jedna z nich została zaatakowana przez grupę nieznanych mężczyzn. Napastnicy mieli żądać oddania przez niego roweru, a gdy się nie zgodził, został z niego zrzucony, a następnie pobity. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania osób podejrzanych o agresywne zachowanie wobec mężczyzny. W tym celu błyskawicznie zabezpieczyli zapisy miejskiego monitoringu i dokładnie je przejrzeli. Na nagraniach szybko rozpoznali trzech mężczyzn, znanych im z innych interwencji. Natychmiast pojechali do domu jednego z nich, gdzie zastali całą podejrzaną trójkę. 19-latek, 23-latek i 24–latek zostali zatrzymani. Przy jednym z nich policjanci znaleźli dowód osobisty innej osoby.

Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie Kacprowi W., Damianowi G. i Grzegorzowi P. zarzutów usiłowania rozboju. Pierwszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za ukrywanie czyjegoś dokumentu. Po przesłuchaniu całej trójki został złożony wniosek o zastosowaniu wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy na trzy miesiące. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Podczas prowadzonych czynności policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalili, że na miejscu zdarzenia mógł być jeszcze inny pokrzywdzony mężczyzna. Osoba widoczna na monitoringu, wobec której zatrzymani także mogli użyć siły, nie została jeszcze ustalona. Grodziscy mundurowi proszą o zgłoszenie się do grodziskiej komendy mężczyzny, który 11 maja przed godziną 22.00 w okolicy przystanku autobusowego na ul. 1 Maja próbował pomóc pokrzywdzonemu.

grodzisk-napad-pkp-2

grodzisk-napad-pkp-3

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest