Były prezydent Żyrardowa Krzysztof Ciołkiewicz nie żyje. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym [FOTO]

W wypadku drogowym pod Rykami zginął Krzysztof Ciołkiewicz. Były prezydent Żyrardowa za dwa dni skończyłby 70 lat.
Fot. zyrardow.pl. Krzysztof Ciołkiewicz był prezydentem Żyrardowa przez osiem lat.

Krzysztof Ciołkiewicz funkcję prezydenta Żyrardowa pełnił w latach 1998–2006. W latach 2007-2010 był zastępcą burmistrza Sochaczewa, a od 2010 do 2014 wicestarostą żyrardowskim. W 2005 roku, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, został odznaczony przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

– Prezydent Ciołkiewicz, rządził miastem w wyjątkowo trudnych czasach transformacji po upadku Zakładów Lniarskich. Jego dokonania dla Żyrardowa są nie do przecenienia. Rozpoczął pierwsze działania rewitalizacyjne miasta, pozyskując na ten cel pierwsze unijne środki. Za jego prezydentury Żyrardów zaczął powoli wychodzić z kryzysu, zmieniając swój wizerunek i charakter. Łączymy się w smutku z Rodziną i Bliskimi Pana Prezydenta, składając w imieniu wszystkich Mieszkańców Żyrardowa wyrazy głębokiego współczucia – napisano na oficjalnej stronie miasta.

Krzysztof Ciołkiewicz zmarł w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek, 5 czerwca, po godz. 16:00 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Podlodów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem były prezydent Żyrardowa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z dostawczym fordem. To drugie auto dachowało i zatrzymało się w przydrożnym rowie. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia.

krzysztof-ciolkiewicz-nie-zyje-2

krzysztof-ciolkiewicz-nie-zyje-3

Fot. policja lubelska

Facebooktwitterredditpinterest