Dramat pod Radziejowicami. Mężczyznę przygniótł kontener z oknami

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe interweniowało w związku z tragicznym wypadkiem w miejscowości Krze Duże. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Radziejowice. Pomocy poszkodowanemu udzielali strażacy i ratownicy medyczni.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę 22 sierpnia, około godziny 18.00 na jednej z posesji w miejscowości Krze Duże. Mężczyzna pracujący przy rozładunku kontenera z oknami został przez niego przygnieciony i nie mógł samodzielnie wydostać się na zewnątrz. – Przybyli na miejsce strażacy z OSP Radziejowice oraz policjanci zaczęli ręcznie usuwać okna, żeby dostać się do uwięzionego mężczyzny. Po wydobyciu na zewnątrz zaczęto go reanimować, ponieważ stracił przytomność i nie oddychał – informuje mł. bryg. Piotr Grzelecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Reanimację prowadzono wspólnie z ratownikami medycznymi. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), niestety, po prawie godzinnej reanimacji obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

W prawie dwugodzinnych działaniach brało udział 21 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Radziejowice.

Facebooktwitterredditpinterest