Obywatel Białorusi zerwał z pomnika polską flagę, rzucił ją psom, a potem zdeptał

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Białorusi podejrzanego o znieważenie polskiej flagi. 35-latek podszedł do obelisku upamiętniającego żołnierzy Armii Krajowej, rzucił flagę psom, z którymi wyszedł na spacer, a następnie ją zdeptał. Za ten czyn mężczyźnie grozi teraz do roku pozbawienia wolności.
Fot. KSP Warszawa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty w prokuraturze.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Pięknej w Warszawie przy obelisku upamiętniającym poległych żołnierzy Armii Krajowej ze zgrupowania Ruczaj. Obywatel Białorusi wziął jedną z umieszczonych tam polskich flag i rzucił psom, z którymi właśnie wyszedł na spacer. Chwilę później sam zaczął ją deptać.

Świadkiem tego wszystkiego była kobieta, która widząc, co się dzieje powiadomiła policję. Mundurowi ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego natychmiast przyjechali na miejsce i zatrzymali 35-latka. W związku z prowadzonym w tej sprawie śledztwem mężczyzna usłyszał już w prokuraturze Warszawa Śródmieście zarzut znieważenia polskiej flagi, za co kodeks karny przewiduje do roku pozbawiania wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest