Policjanci z Żyrardowa zachęcają: zostań jednym z nas. Ze znanym DJ-em nagrali spot promocyjny [WIDEO]

Chcesz pomagać? Zostań jednym z nas – to główne przesłanie spotu promującego służbę w policji, który powstał z inicjatywy żyrardowskich mundurowych. Film ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi formacji.
Fot. KGP. Chętnych do pracy w policji nie brakuje.

Policjanci garnizonu mazowieckiego zachęcają młodych ludzi do wstępowania w szeregi tej formacji. Odbywają spotkania z licealistami, studentami. W czasie spotkań z młodzieżą policjanci rozdają m.in. materiały, które powstały w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Radomiu. Można wtedy zdobyć informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w policji.

Mundurowi z Żyrardowa postanowili pójść o krok dalej i zrealizowali film, który ma promować służbę w policji. Realizacją pomysłu zajęła się sierż. szt. Anna Rabas-Szarska, która w ekspresowym tempie wymyśliła scenariusz do spotu. Ale to dopiero początek. Kolejne tygodnie przyniosły nawiązywanie współpracy z osobami, bez których spot by nie powstał. W jego produkcję zaangażował się Jarosław Szarski, który zrealizował filmik. Z kolei DJ i producent muzyczny Grzegorz Cebula, bardziej znany pod scenicznym pseudonimem C-BOOL zgodził się na wykorzystanie w spocie utworu „Wonderland”. Filmik nie powstałby też bez zaangażowania ratowników medycznych z firmy „Falck”, firmy Arlen Textile Group oraz Kuby Kręcickiego i Adriana Orłowskiego, którzy wystąpili w jednych z głównych ról. Czynni policjanci z komendy w Żyrardowie: podkom. Dorota Targaszewska, st. asp. Robert Sulik, sierż. szt. Zbigniew Kaźmierczak, post. Igor Olesiński, post. Monika Michalczyk zagrali samych siebie – mundurowych, którzy na co dzień pomagają innym i tym sposobem zachęcają niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest służba w policji.

– Warto podkreślić, że to już trzeci film promujący pracę policjantów zrealizowany przez żyrardowskich policjantów. Pierwszy z filmów zdobył sporą popularność w jednym z serwisów społecznościowych, gdzie osiągnął 160 tysięcy wyświetleń i wiele pozytywnych opinii. Drugi spot zrealizowany przez miejscową dzielnicową sierż. szt. Anną Rabas-Szarską zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym w ramach festiwalu Kameralne Lato – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie asp. Agnieszka Ciereszko.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest