WKD będzie miała swoją maskotkę! Weź udział w ankiecie i odpowiedz na pytanie, z jakim zwierzakiem kojarzy ci się kolejka

Władze WKD zachęcają do wypełnienia specjalnej ankiety. Ma ona na celu wybór zwierzęcia-maskotki, który będzie reklamować kolejkę.
Fot. Jakub Murat/wikipedia.org. Niektórym pasażerom kolejka kojarzy się z gąsienicą.

Władze popularnej „wukadki” postanowiły stworzyć maskotkę, która będzie kojarzyć się z kolejką. Skąd taki pomysł? – Do spółki WKD docierały sygnały o różnych potocznych nazwach używanych przez pasażerów, określających poszczególne typy eksploatowanego taboru. W związku z powyższym spółka chciałaby znaleźć coś w rodzaju wspólnego mianownika, pozwalającego połączyć różnie postrzeganą „wukadkę” pod jednym charakterystycznym szyldem – coś, co jednoznacznie będzie mogło pozytywnie kojarzyć się z WKD, nawiązując do najpopularniejszych określeń ze świata zwierząt. Stąd zaproponowana została akcja w postaci ankiety, skierowana także do pasażerów i sympatyków WKD – informuje rzecznik prasowy WKD Krzysztof Kulesza.

Ankieta zawiera jedno otwarte pytanie: „Z jakim zwierzęciem kojarzy się Tobie WKD?”. Ankieta jest dostępna tylko na stronie internetowej WKD w okresie od 8 sierpnia do 9 września br. włącznie. Jak informuje przewoźnik, przy wyborze będą brane pod uwagę ilość otrzymanych propozycji oraz związek z kolejką i otaczającym ją obszarem. – Prowadzona akcja ma na celu ustanowienie dodatkowego elementu umożliwiającego promocję i identyfikację kolei WKD, uzupełniającego różnego rodzaju wydarzenia specjalne (jak np. Dni Transportu Publicznego), czy organizowane kampanie informacyjne i promocyjne – czytamy w komunikacie WKD.

Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “WKD będzie miała swoją maskotkę! Weź udział w ankiecie i odpowiedz na pytanie, z jakim zwierzakiem kojarzy ci się kolejka