Dramat pod Grodziskiem. Brutalny mąż oblał żonę benzyną, chciał ją podpalić zapalniczką

O tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące zdecydował sąd wobec mężczyzny zatrzymanego przez grodziskich policjantów. 45-latek od kilku lat znęcał się nad żoną i córką, a w dniu zatrzymania oblał kobietę benzyną i groził podpaleniem.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Zatrzymany mężczyzna już trafił za kratki.

Policjanci z komendy w Grodzisku Mazowieckim zostali wezwani na interwencję na posesję w miejscowości Mościska. Zgłaszająca kobieta poinformowała, że jej nietrzeźwy mąż oblał ją benzyną i grozi podpaleniem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Pod wskazanym adresem zastali kobietę, której ubranie było polane łatwopalnym płynem i agresywnego mężczyznę. 45-latek nie wykonywał poleceń mundurowych. Po obezwładnieniu policjanci odebrali mu zapalniczkę, której użyciem groził żonie.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Podczas wykonanych w sprawie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymany od ponad pięciu lat znęcał się fizycznie nad swoją żoną, a w krótszym okresie także nad córką. Usłyszał zarzuty popełnienia tych przestępstw wobec obu kobiet. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za te czyny grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Facebooktwitterredditpinterest