W Grodzisku powstał najdłuższy pumptrack w Polsce

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą już korzystać z mobilnego toru rowerowego o długości 180 m. Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr 6.
Fot. grodzisk.pl. Pierwsi użytkownicy już wypróbowali nowy tor.

W ramach projektu powstał nie tylko wykonany z bezpiecznych materiałów pumptrack, ale również boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do gry w siatkówkę lub badmintona oraz plac zabaw dla dzieci. Obiekt oddano do użytku w sobotę, 13 października. Podczas uroczystości obecni byli mistrzowie olimpijscy w łyżwiarstwie szybkim – Luiza Złotkowska i Sławomir Chmura. Wielu było też próbujących sił i umiejętności na pumptracku. Część z nich trenowała do tej pory w Podkowie Leśnej, a nawet w Warszawie.

Tor w Grodzisku będzie dostępny każdego dnia, w tygodniu od godziny 8:00 do 20.00 oraz w weekendy od 16.00 do 20.00. Plac jest już częściowo monitorowany i oświetlony. Wkrótce będzie podpięty pod monitoring miejski. – Pumptrack kosztował 600 tys. zł, a realizacja całego parku sportowego to koszt 1,2 mln zł. Inwestycja była dofinansowana w 85 proc. ze środków unijnych – mówi Katarzyna Marcinkowska, koordynator projektu.

– Zawsze pamiętajmy i o kasku, o tym aby na torze przebywała tylko jedna osoba – apelują do użytkowników urzędnicy z grodziskiego ratusza.

Facebooktwitterredditpinterest