Mieszkaniec Błonia stracił 70 tys. zł. Obywatel Ukrainy ukradł mu pieniądze z konta i jeszcze zaciągnął kredyt

Policjanci z Błonia zostali poinformowani o kradzieży z konta bankowego ulokowanych pieniędzy oraz środków pochodzących z zaciągniętego kredytu. Łączną sumę strat pokrzywdzony oszacował na kwotę blisko 70 tys. złotych.
Fot. PhotoMix-Company/pixabay.com. Poszkodowany straciuł znaczną sumę.

Do policjantów z komisariatu w Błoniu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Z jego relacji wynikało, że podczas jednego dnia stracił blisko 70 tys. złotych. Pokrzywdzony podejrzewał, że ktoś po wcześniejszym uzyskaniu dostępu za pomocą sieci telekomunikacyjnej, włamał się na jego konto bankowe. Oprócz ulokowanej na rachunku gotówki, sprawca w imieniu pokrzywdzonego zaciągnął jeszcze około 20 tys. złotych kredytu i całość przelał na swoje konto.

Jak ustalili policjanci, pieniądze zostały przelane na konto należące do obywatela Ukrainy. Mężczyzna przez kilka miesięcy ukrywał się przed funkcjonariuszami do czasu, gdy do sprawy włączyli się kryminalni ze Starych Babic. Policjanci zatrzymali 21-latka na terenie Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzut uzyskania bez uprawnienia dostępu do konta bankowego za pomocą sieci telekomunikacyjnej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy i objął go policyjnym dozorem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest