Śmiertelny wypadek w Radziejowicach [FOTO]

Na trasie S8 w Radziejowicach miał miejsce tragiczny wypadek. W jego wyniku zmarła kobieta.
Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów. Kobiety kierującej kia nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w środę 24 października około godziny 14.36. Na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Radziejowice, na pasie ruchu w kierunku Warszawy, zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedno z nich – audi stało na kołach na jezdni, natomiast kia była przechylona na bok, oparta o barierę oddzielającą pasy ruchu. Kierowca tego pierwszego auta był przytomny i opuścił pojazd, natomiast osoba jadąca kia była uwięziona we wraku. Przód tego samochodu był zniszczony do tego stopnia, że kolumna kierownicy minęła zagłówki przednich siedzeń.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki, w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia w pierwszej kolejności wstrzymano ruch pojazdów. Zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce zaraz za strażą pożarną i przejął opiekę nad poszkodowanym mężczyzną. Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów nastąpiła zmiana dowodzącego akcją. Wykonywanie dostępu do uwięzionej kobiety, polegało w pierwszej kolejności na usunięciu dachu auta. Po usunięciu dachu okazało się, że ciało kobiety zostało zgniecione przez deskę rozdzielczą i ma rozległe obrażenia. – Po wykonaniu dostępu wydobyto z wraku ciało osoby poszkodowanej, a ratownik medyczny przekazał KDR informację o odstąpieniu od medycznych czynności ratunkowych z uwagi na zgon kobiety – informuje Grzelecki.

Po wydobyciu ciała wnętrze pojazdu ponownie przeszukano. Obydwa pojazdy nie stanowiły już zagrożenia. Olej silnikowy rozlany na jezdnię zebrano przy pomocy sorbentu do cieczy ropopochodnych. Zastęp OSP Radziejowice zabezpieczał i oświetlał miejsce zdarzenia na czas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję pod nadzorem prokuratora. Akcję zakończono o godzinie 19.31 po prawie pięciu godzinach działań.

wypadek-radziejowice-24-10-2

wypadek-radziejowice-24-10

Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest