Wielkie otwarcie parkingu wielopoziomowego w Grodzisku

Ma cztery piętra, 0,5 ha powierzchni i pomieści 300 samochodów. W najbliższą niedzielę odbędzie się uroczyste otwarcie wielopoziomowego parkingu Park&Ride przy ul. Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim.
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem Park&Rock czyli Rockowisko na parkingu.

O budowie parkingu wielopoziomowego przy ul. Żydowskiej mówiło się już od kilku dobrych lat. To konieczna inwestycja, ponieważ samochodów w Grodzisku Mazowieckim, podobnie jak w innych miastach, wciąż przybywa a miejsc postojowych brakuje. Problem ten jest szczególnie odczuwalny przy stacjach PKP i WKD. To właśnie z tego powodu władze Grodziska podjęły decyzję o budowie dużego, czteropiętrowego parkingu. Przeszkodą w realizacji inwestycji był brak wystarczających funduszy w gminnym budżecie. Jednak dzięki dotacji ze źródeł zewnętrznych, pojawiła się szansa, że budowa wreszcie ruszy. I tak też się stało. Gminie udało się pozyskać ponad 8 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej i przy ul. Żydowskiej powstał czterokondygnacyjny parking, na którym znajdą się miejsca dla 300 samochodów i 100 rowerów, również na dachu. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Otwarcie parkingu odbędzie się w najbliższą niedzielę14 października o godzinie 16.00. Podczas uroczystości zaplanowano koncerty zespołów rockowych: 4 Szmery i Swear the Empress. Z kolei miłośnicy jednośladów będą mogli obejrzeć pokaz motocykli.

Facebooktwitterredditpinterest