Była rzeczniczka prasowa i szef Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Żyrardowie zatrzymani przez CBA [WIDEO]

Była rzeczniczka prasowa Kinga J. i dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Żyrardowie Daniel J. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). Już ich wypuszczono, ale jednocześnie zastosowano dozór policyjny.
Fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak informuje CBA, w sprawie niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w działalności żyrardowskiego ratusza. Agenci zatrzymali w Żyrardowie dyrektora Wydziału Promocji Urzędu Miasta Daniela J. oraz w Warszawie – byłą rzecznik prasową, Kingę J.

Z ustaleń CBA wynika, że z Centrum Kultury i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa wyprowadzono publiczne pieniądze – około 350 tys. zł na rzecz firmy zewnętrznej należącej do byłej rzecznik prasowej prezydenta, mającej realizować samorządową Telewizję Żyrardowską (TVŻ). Jej firma wybrana z pominięciem prawa zamówień publicznych, oprócz kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia, uzyskała też bezpłatnie od miasta wyremontowany lokal na redakcję, pracownika opłacanego przez Centrum Kultury, zakupiono dla niej specjalnie m.in. sprzęt informatyczny, oprogramowanie, kamerę.

Zatrzymana przez CBA dwójka usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Zastosowano wobec nich dozór policyjny. Z kolei tymczasowo aresztowanemu prezydentowi Żyrardowa Wojciechowi J. także przedstawiono nowe, uzupełnione o ten wątek, zarzuty.

Przypomnijmy, że w lipcu agenci CBA zatrzymali prezydenta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic. Wątek ten dotyczył przekroczenia uprawnień przez prezydenta, ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości gminnych w Rewalu. Na gruntach tych, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. Sąd Okręgowy w Kaliszu zastosował wtedy wobec prezydenta Żyrardowa areszt tymczasowy.

– Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają, niewykluczone są kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów – poinformował Piotr Kaczorek z CBA.

Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne

Facebooktwitterredditpinterest