Duży pożar hali magazynowej pod Grodziskiem

W miejscowości Janinów (gmina Grodzisk Mazowiecki), w hali magazynowej firmy 3M wybuchł pożar. Po około dziesięciu godzinach od zgłoszenia, na miejscu wciąż pracują strażacy.
Fot. OSP Grodzisk Mazowiecki. W akcji gaśniczej wzięły udział wszystkie jednostki z terenu powiatu grodziskiego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 3 listopada, około godziny 4.00. Osoba postronna zaalarmowała straż pożarną, że w Janinowie płonie hala magazynowa. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy zarówno państwowej straży pożarnej z Grodziska Mazowieckiego, jak i okolicznych jednostek ochotniczych, w sumie kilkanaście zastępów. – Gdy strażacy dojechali na miejsce, hala była praktycznie cała w ogniu, w środku znajdował się towar wykonany głównie z tworzyw sztucznych. W wyniku wysokiej temperatury stalowa konstrukcja straciła właściwości nośne i zawaliła się do środka – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim mł. bryg. Krzysztof Tryniszewski.

O godzinie 15.00 działania gaśnicze cały czas trwały. – Polegają one na rozciąganiu elementów blachy, elementów konstrukcji stalowej. Na miejscu jest koparka, która ułatwia strażakom działanie. Powoli docieramy do poszczególnych źródeł ognia i staramy się je dogaszać – mówi bryg. Tryniszewski. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Natomiast straty materialne na pewno będą duże. W wyniku pożaru została zniszczona hala o wymiarach 80×40 metrów wraz z towarem.

O ustaleniu przyczyny wybuchu ognia na razie nie mowy. Tym mają zająć się policjanci, którzy byli na miejscu. Do Janinowa przybyło również pogotowie energetyczne i gazowe.

Facebooktwitterredditpinterest