Nowy wójt Leszna już po ślubowaniu. Znany jest też skład prezydium i całej rady gminy [NAZWISKA]

W Lesznie odbyła się inauguracyjna sesja rady gminy. Podczas posiedzenia wybrano prezydium, a nowo wybrany wójt złożył ślubowanie.
Fot. Urząd Gminy w Lesznie. Podczas pierwszej sesji radni otrzymali zaświadczenia i złożyli ślubowanie.

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy w Lesznie odbyła się w poniedziałek, 19 listopada. Podczas posiedzenia radni otrzymali zaświadczenia i złożyli ślubowanie, a także wybrali przewodniczącego, którym został Michał Dominiak oraz wiceprzewodniczących – Agatę Bażyńską-Khan oraz Dariusza Iwanka.

Skład całej rady przedstawia się następująco:

1. Agata Bażyńska-Khan

2. Janusz Biały

3. Michał Dominiak

4. Halina Dmoch

5. Ewa Grot

6. Dariusz Iwanek

7. Lesław Kuczyński

8. Ewa Latoszek

9. Krzysztof Lipiński

10. Tomasz Maj

11. Marianna Malarowska

12. Krzysztof Michalski

13. Joanna Syta

14. Agnieszka Walczak

15. Leszek Żebrowski

Podczas sesji uroczyste ślubowanie złożył nowo wybrany wójt gminy Leszno – Grzegorz Banaszkiewicz. – Chciałem bardzo podziękować za to, że tak duża grupa naszych mieszkańców wzięła udział w wyborach. Dziękuję również za głosy oddane na mnie. Świadczy to o tym, że nasi mieszkańcy chcą zmian. Głosowały na mnie osoby o różnych poglądach, różnych zapatrywaniach na rozwój naszej gminy i różnych oczekiwaniach co do tego rozwoju. Jest to dla mnie wielkie zobowiązanie. Wiem, że mieszkańcy oczekują od władzy samorządowej tego, żeby łączyła a nie dzieliła, oczekują samorządu otwartego, który rozmawia, słucha pomysłów i jest otwarty na innowacje. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, żeby się to spełniło – powiedział nowy wójt. Grzegorz Banaszkiewicz podziękował również poprzednikowi za długoletnią pracę.

Z kolei nowo wybrany przewodniczący rady Michał Dominiak powiedział: – Chciałbym podziękować za zaufanie i powierzenie mi funkcji przewodniczącego rady. Moim zadaniem będzie konsolidowanie rady, by wspólnie działała dla dobra gminy, by działania rady były transparentne i przynosiły korzyści naszym mieszkańcom, by nasza gmina rozwijała się jak najprężniej i jak najszybciej.

Facebooktwitterredditpinterest