Peron w Pruszkowie już gotowy. Przejścia podziemne na całej linii w przyszłym roku

Od kilku dni pasażerowie na stacji w Pruszkowie mogą korzystać z obu krawędzi peronowych. Pociągi przejeżdżają po torze w kierunku Warszawy. Kontynuowane są prace w przejściu podziemnym i przy renowacji wiaty.
Fot. PKP PLK S.A. Zmodernizowana infrastruktura ma zapewnić wyższy komfort podróży

Od czwartku, 8 listopada, w Pruszkowie pasażerowie mogą korzystać z drugiej krawędzi peronu. Wykonawca skończył układanie i odbiór toru, dzięki czemu pociągi zatrzymują się po obu stronach platformy. Prowadzone są prace przy renowacji zabytkowej wiaty. W tunelu zaś są kontynuowane roboty wykończeniowe, m.in. układanie instalacji elektrycznych.

Jak deklaruje wykonawca, z przejść podziemnych w Pruszkowie oraz w Milanówku, Brwinowie, Parzniewie, Piastowie, Ursusie i Włochach pasażerowie skorzystają na początku przyszłego roku. Obecnie w obiektach kontynuowany jest montaż oświetlenia i nagłośnienia. Instalowane są windy. Po zakończeniu prac wykonawca uzyska niezbędne dokumenty.

24 września, po dwunastu miesiącach intensywnych prac modernizacyjnych, na trasę pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą powróciły pociągi pasażerskie. Podróżni korzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Kontynuowane są roboty na przystankach i stacji w Pruszkowie.

Prędkość składów pasażerskich, po uzyskaniu wszystkich dokumentów, zostanie podwyższona z 80 do 120 km na godzinę. Komunikację w Pruszkowie poprawi nowy tunel drogowy. – Zmodernizowana infrastruktura zapewni wysoki komfort podróży przez następnych kilkadziesiąt lat – zapewniają kolejarze.

Wartość inwestycji na linii Grodzisk Mazowiecki-Warszawa wynosi 285 mln zł. Zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową planowane jest w przyszłym roku. Projekt „Prace na linii kolejowej Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki (linia nr 447)” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Źródło: PKP PLK S.A.

Facebooktwitterredditpinterest