Wypadek hurtownika narkotyków na autostradzie

Podróż 45-letniego mężczyzny autostradą A2 zakończyła się jego zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem. Podczas kontroli auta, grodziscy policjanci znaleźli ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Kierowca toyoty był również pod wpływem marihuany.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. W samochodzie mężczyzny mundurowi znaleźli ponad kilogram narkotyków.

Kilka dni temu przed godziną 22.00 grodziscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na autostradzie. Na miejscu zastali lekko rannego kierowcę toyoty, który chwilę wcześniej uderzył autem w barierę energochłonną. Podczas udzielania pomocy i ustalania okoliczności kolizji, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach marihuany. Natychmiast sprawdzili jego samochód. Po dokładnym przeszukaniu znaleźli w nim kilkanaście różnych opakowań z suszem roślinnym, białym proszkiem i masą plastyczną. Pod nogami kierowcy leżała fifka i torebka z marihuaną. Wszystkie podejrzane substancje zostały zabezpieczone, a 45-latek trafił do szpitala. Badania znalezionych przedmiotów potwierdziły, że mężczyzna miał w samochodzie ponad 873 gramy amfetaminy, 331 gramów marihuany, 23 gramy haszyszu i prawie 7 gramów kokainy.

Wykonane przez policjantów czynności pozwoliły na przedstawienie Wiesławowi W. zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz kierowania samochodem pod wpływem środka odurzającego. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. W tym czasie policjanci będą sprawdzać, skąd pochodzą i dokąd miały trafić zabezpieczone narkotyki.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest