Pięć wypadków w powiecie żyrardowskim, trzy osoby ranne

W ciągu ostatniego tygodnia, w Żyrardowie i okolicach, miało miejsce kilka poważnych kolizji i wypadków drogowych. Ranne zostały trzy osoby.
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie. Jesień to niebezpieczny okres dla użytkowników dróg, należy więc zachować szczególną ostrożność.

W poniedziałek, 3 grudnia około godziny 17.45 w miejscowości Sokule kobieta kierująca osobowym fiatem straciła panowanie nad autem i zakończyła jazdę w przydrożnym rowie. Przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Wiskitki pomogli jej wydostać się z przechylonego pojazdu i wyciągnęli samochód na jezdnię.

W czwartek, 6 grudnia, około godziny 11.21 na ul. Rawskiej w Mszczonowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca toyoty opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł obrażeń, natomiast kierowcą fiata musieli zająć się ratownicy medyczni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję.

W piątek, 7 grudnia, około godziny 15.16 w miejscowości Olszówka na ul. Lipowej doszło do wypadku z udziałem opla. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie przy okazji uderzając jeszcze w drzewo. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki, poszkodowany opuścił miejsce zdarzenia i przebywał w pobliskim domu. Strażacy udzielili mu pomocy, a po dojeździe karetki przekazali go ratownikom medycznym. Zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe, a na koniec przekazali teren policjantom. W niespełna godzinnych działaniach brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Wręcza.

W sobotę 8 grudnia, około godziny 11.44 na ul. Pięknej w Żyrardowie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby opuściły pojazdy o własnych siłach i nie odniosły obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W niespełna półgodzinnej akcji brało udział pięciu strażaków z JRG Żyrardów.

Z kolei we wtorek, 11 grudnia, po godzinie 12.00, również w Żyrardowie, na skrzyżowaniu ul. Środkowej i de Girada doszło do zderzenia samochodu osobowego z terenowym. Najprawdopodobniej kierujący tym ostatnim autem wymusił pierwszeństwo na fiacie panda. Został ukarany mandatem. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy poszkodowanej kobiecie kierującej fiatem.

Facebooktwitterredditpinterest