Śmiertelny wypadek w Nowym Karolinowie, zderzenie dwóch aut w Żyrardowie

W ubiegłym tygodniu, na terenie powiatu żyrardowskiego, miały miejsce dwa poważne wypadki samochodowe. Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne.
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie. W wypadku w Nowym Karolinowie zginął 47-letni mężczyzna.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek, 26 listopada, po godzinie 11.00. Na skrzyżowaniu ulic Jaktorowskiej i Mickiewicza w Żyrardowie zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku poszkodowany został mężczyzna kierujący fiatem. – Strażacy pomogli opuścić mu pojazd i przekazali zespołowi pogotowia, następnie oznakowali miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz kierowali ruchem do czasu przyjazdu policjantów. W półtoragodzinnej akcji brało udział sześciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki.

Dużo poważniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w niedzielę, 2 grudnia między Nowym Karolinowem i Kamionem. Na drodze wojewódzkiej nr 719 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem wpadł w poślizg i zjechał na drugi pas ruchu wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku chryslera. W wyniku zdarzenia na miejscu śmierć poniósł 47-letni pasażer volkswagena. Strażacy wydobyli go z auta za pomocą narzędzi hydraulicznych, niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Kierowca i drugi pasażer volkswagena w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala. Z potłuczeniami do szpitala trafiła również kierująca chryslerem. Co dokładnie było przyczyną wypadku, wyjaśni policyjne postępowanie.

W niedzielę, 2 grudnia warunki na drogach były bardzo trudne, tylko tego dnia doszło do dwóch wypadków i kilku kolizji. – Warto pamiętać, że szczególnie teraz przy temperaturach zbliżonych do zera jezdnia może być śliska, nawet gdy tego nie widać. Warto zwolnić i bezpiecznie dojechać do celu – apeluje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Facebooktwitterredditpinterest