Warszawa oddała hołd Korze Sipowicz. W stolicy powstał piękny neon i mural poświęcony artystce

Na ścianie domu przy ul. Płatniczej w Warszawie, gdzie mieszkała wokalistka zespołu Maanam Olga Kora Sipowicz, kilka dni temu odsłonięto neon ze słowami: „miłość to wieczna tęsknota”. Z kolei na Nowym Świecie powstał piękny mural upamiętniający artystkę.
Fot. Katarzyna M. Sosnowska/Urząd Dzielnicy Bielany. Na ścianie domu, w którym kiedyś mieszkała Kora, powstał neon z cytatem z piosenki „Anioł”.

Neon poświęcony Korze został odsłonięty 17 grudnia na warszawskich Bielanach. Powstał on z inicjatywy Kamila Sipowicza – filozofa, poety, pisarza oraz męża artystki, poprzedniego zarządu dzielnicy Bielany: wiceburmistrz Magdaleny Lerczak i burmistrza Tomasza Menciny, a także przy wsparciu obecnego zarządu: burmistrza Grzegorza Pietruczuka i wiceburmistrz Katarzyny Potapowicz. Autorką neonu „Miłość to wieczna tęsknota” jest światowej sławy artystka Paulina Ołowska. Całość instalacji znajduje się na ścianie budynku przy ul. Płatniczej, gdzie przez lata mieszkała liderka zespołu Maanam. Jak informują urzędnicy z bielańskiego ratusza, neon „miłość to wieczna tęsknota” jest formą oddania hołdu i upamiętniania ikony polskiej muzyki, która od wielu lat była związana z Bielanami. Oprócz neonu, odsłonięto także tablicę pamiątkową nawiązującą do okładki płyty „Róża”. Podczas kameralnej uroczystości odsłonięcia neonu, głos zabrał Kamil Sipowicz i wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Został także odczytany list od autorki projektu – Pauliny Ołowskiej.

Z kolei na budynku przy ul. Nowy Świat 18/20 artysta Bruno Althamer stworzył mural z wizerunkiem Kory. Dzięki temu, że w dzieło zostało wkomponowane rosnące obok drzewo, mural będzie „reagował” na zmieniające się pory roku. Ma zostać odsłonięty już w styczniu.

Przypomnijmy, że Kora zmarła 28 lipca, w Bliżowie na Roztoczu po wieloletniej walce z rakiem jajników. Miała 67 lat.

Facebooktwitterredditpinterest