Kierowco! Zostaw swój samochód na parkingu wielopoziomowym

Kierowcy z Pruszkowa mają już do swojej dyspozycji parking wielopoziomowy przy ul. Sienkiewicza. Obiekt został oddany do użytku równo tydzień temu.
Fot. Urząd Miasta Pruszków. Do dyspozycji kierowców są 394 miejsca parkingowe.

Brak miejsc postojowych to bolączka niemal każdego miasta w naszym regionie. Tak jest również w Pruszkowie. Dlatego też władze miasta zdecydowały się wybudować czteropiętrowy parking typu Park&Ride na ul. Sienkiewicza, tuż przy dworcu PKP.

Do dyspozycji kierowców są 394 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym stanowiska do ładowania aut elektrycznych i miejsca dla osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również miejsc dla rowerów i motocykli. W budynku zostały wydzielone pomieszczenia dla monitorowania, dla obsługi obiektu, gospodarcze, socjalne i techniczne. Korzystanie z parkingu jest bezpłatne. Obiekt jest czynny całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Budowa parkingu kosztowała 16 mln złotych, z czego 80 proc. stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą jest firma Strabag.

Przypomnijmy, że podobna inwestycja została zrealizowana również w Grodzisku Mazowieckim. Parking wielopoziomowy powstał przy ul. Żydowskiej (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Facebooktwitterredditpinterest