Pożar pod Żabią Wolą. Pięć zastępów straży w akcji

Ponad dwie i pół godziny trwała akcja gaszenia ognia dachu budynku w miejscowości Grzmiąca koło Żabiej Woli. Cała drewniana konstrukcja spłonęła.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie. W wyniku pożaru spłonął praktycznie cały dach, ale przed ogniem udało się uratować pozostałą część budynku.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 31 stycznia. Około godziny 6.00 rano strażacy zostali zaalarmowani o pożarze w miejscowości Grzmiąca. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodzisku Mazowieckim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Żelechowa i Skuł. Strażacy przez ponad dwie i pół godziny walczyli z ogniem, który rozprzestrzeniał się na dachu budynku mieszkalno-gospodarczego. Ostatecznie cała drewniana konstrukcja spłonęła, na szczęście udało się uratować pozostałą część domu. W pożarze nikt nie ucierpiał. – W czasie, kiedy wybuchł ogień, w środku budynku nikogo nie było – poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Tryniszewski.

Strażacy zakończyli akcję gaśniczą około godziny 8.30.

Facebooktwitterredditpinterest