Rodzinna awantura w Ożarowie. Żona wezwała policję, zapomniała tylko o tym, że razem z mężem hodują konopie

Dwaj bracia i żona jednego z nich zostali zatrzymani przez mundurowych z Ożarowa Mazowieckiego. Jej powodem była małżeńska sprzeczka. Tymczasem cała trójka usłyszała zarzut „uprawy 453 krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania suszu roślinnego o znacznej wadze”.
Fot. KPP Stare Babice. Policjanci odkryli profesjonalną uprawę konopi.

Kilka minut po 9.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu, do jakiego doszło między małżonkami. Na miejsce udała się załoga patrolowo-interwencyjna z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli woń marihuany. Jak się okazało, przed przyjazdem mundurowych miał ją wypalić mąż zgłaszającej. Policjanci przeszukali mieszkanie i znaleźli susz roślinny należący do mieszkańców.

A to nie wszystko. Funkcjonariusze udali się do drugiej części budynku, drzwi wejściowe były jednak zamknięte. Tłumaczenia mieszkańców, dlaczego nie można ich otworzyć, nie przekonały policjantów. Do pomocy zostali wezwani strażacy, którzy wyważyli okno. W tym momencie drzwi od środka otworzyły się. W drzwiach stanął mężczyzna. Za jego plecami policjanci zobaczyli profesjonalną uprawę roślin konopi w różnej fazie wzrostu.

Policjanci zatrzymali braci oraz żonę jednego z nich. Wszyscy usłyszeli zarzut „uprawy 453 krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania suszu roślinnego o znacznej wadze”, który został zabezpieczony do dalszych badań. Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest