Zapadł wyrok w sprawie dzieciobójczyni z Brwinowa

Dziesięć lat – tyle czasu w więzieniu spędzi Izabela J. z Brwinowa. W styczniu ubiegłego roku kobieta udusiła woją nowonarodzoną córkę, a jej zwłoki podrzuciła do pojemnika z używaną odzieżą.
Fot. ilustracyjne. Myriams-Fotos/pixabay.com. Według opinii biegłych dziewczynka żyła tylko sześć godzin.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 stycznia ubiegłego roku. W godzinach wieczornych, na ul. Kraszewskiego w Brwinowie, znaleziono zwłoki noworodka. Wyjaśnieniem sprawy zajęła się pruszkowska prokuratura. Okazało się, że dziewczynkę urodziła w swoim domu 27-letnia Izabela J. Po kilku godzinach kobieta udusiła dziecko, a zwłoki wrzuciła do worka i zaniosła do kontenera z używaną odzieżą. Jej mąż w tym czasie miał pić alkohol z kolegami. W trakcie śledztwa przekonywał, że o ciąży żony nie wiedział. Izabela J. tłumaczyła, że nic nie powiedziała mężczyźnie, ponieważ bała się jego reakcji. Było to ich czwarte dziecko. Pozostała trójka została odebrana rodzicom i trafiła do rodzin zastępczych. Para borykała się z problemami finansowymi.

W piątek, 25 stycznia, w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok: 10 lat pozbawienia wolności dla Izabeli J. za zabójstwo córki. To o dwa lata mniej niż domagała się prokuratura. Adwokat oskarżonej z kolei wnosił o uniewinnienie. Kobieta nie przyznała się do winy. Wyrok jest nieprawomocny.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Zapadł wyrok w sprawie dzieciobójczyni z Brwinowa

  1. Dziewczyna była z bardzo dysfunkcyjnej rodziny w dzieciństwie bardzo zaniedbywana, chodziła do szkoły specjalnej. Tego nikt nie pisze.