Awantura kochanków o telefon zakończona zabójstwem

Policjanci z Woli zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo partnera. Z ustaleń mundurowych wynika, że pomiędzy parą doszło do kłótni o telefon komórkowy, który mężczyzna zaniósł do lombardu. W tym momencie kobieta miała chwycić za nóż, zadając mężczyźnie śmiertelny cios.
Fot. KSP Warszawa. W chwili ataku na partnera Agnieszka M. miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Woli otrzymali informację o tym, że w jednym z mieszkań doszło do awantury, podczas której mężczyźnie został zadany cios nożem. Na miejscu mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynika, że pomiędzy parą doszło do sprzeczki. Powodem kłótni było to, że mężczyzna kilka dni temu zaniósł do lombardu telefon komórkowy należący do kobiety. 46-latka miała chwycić za nóż kuchenny i zadać mu cios, jak się okazało, śmiertelny.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, a 46-letnia Agnieszka M. została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Dalej sprawą zajęli się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanej zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest