Dantejskie sceny w grodziskim sklepie. 28-letni złodziej zaatakował ochroniarza, mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala

Za tzw. przestępstwo rozbójnicze odpowie 28-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Mężczyzna, podczas ucieczki z artykułami ukradzionymi ze sklepu, zaatakował interweniującego pracownika ochrony.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Decyzją sądu, 28-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci wezwani na interwencję w sprawie kradzieży w jednym ze sklepów w Grodzisku Mazowieckim zastali na miejscu trzech mężczyzn. Pracownik ochrony i świadek zajścia wskazali zatrzymanego 28-latka, który próbował uciec ze skradzionym ze sklepu alkoholem i torbą podróżną. – Mężczyzna miał zaatakować interweniującego pracownika, a przerzucając go przez siebie, doprowadzić do obrażeń jego ciała. Obezwładnienie napastnika było możliwe dzięki pomocy jednego z klientów, który nie był obojętny na bezprawne zachowanie – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali agresywnego mężczyznę i odebrali mu skradziony towar, natomiast pokrzywdzony pracownik ochrony trafił do szpitala. Po zebraniu materiałów w sprawie, Daniel S. usłyszał w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował 28-latka na trzy miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest