Dwie plantacje marihuany zlikwidowane, Jarosław K. aresztowany. Grożą mu trzy lata więzienia!

Zlikwidowane dwie uprawy marihuany, zabezpieczone narkotyki, pieniądze na poczet przyszłych kar, sprzęt służący do dystrybucji środków odurzających oraz zatrzymana jedna osoba – to wynik działań policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Plantacje znajdowały się na warszawskim Mokotowie oraz w powiecie szczycieńskim.
Fot. KSP Warszawa. Jedną z plantacji Jarosław K. prowadził w bloku na warszawskim Mokotowie.

Praca operacyjna funkcjonariuszy przyniosła kolejne efekty w walce z przestępczością narkotykową. Z informacji policjantów wynikało, że 31-letni mężczyzna prawdopodobnie zajmuje się uprawą marihuany, którą następnie wprowadza na warszawski rynek. Jak ustalono, jedna z plantacji może być prowadzona w bloku na Mokotowie. Policjanci wiedzieli, że 31-latek wynajmuje w tym samym budynku dwa mieszkania. W miejscu, gdzie przebywał mężczyzna, znaleziono pakunek z roślinnym suszem, zgrzewarkę do toreb foliowych oraz elektroniczną wagę. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam również na poczet przyszłych kar 20 tys. zł. – Wszystko to świadczyło o tym, że Jarosław K. może zajmować się przetwarzaniem i przygotowaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków – informują mundurowi z biura prasowego komendy stołecznej.

Policjanci weszli także do kolejnego lokalu wynajmowanego przez 31-latka. Na 80 mkw. znajdowało się sześć namiotów przeznaczonych do uprawy roślin wewnątrz pomieszczeń typu growbox, w których stały doniczki z krzakami konopi w różnych fazach wzrostu. Plantacja wyposażona została w profesjonalne oświetlenie oraz filtry pochłaniające zapach. W tym samym czasie funkcjonariusze sprawdzili również dom Jarosława K. znajdujący się w niewielkiej wsi w powiecie szczycieńskim. Okazało się, ze w tym miejscu również uprawiana jest marihuana. Na poddaszu budynku znajdowało się siedem namiotów z doniczkami konopi, a w garażu policjanci znaleźli jeszcze susz roślinny.

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 gramów marihuany, 373 doniczek z krzewami konopi innych niż włókniste oraz 15 kg ziela konopi innych niż włókniste. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego, 31-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów. Mężczyzna usłyszał tam dwa zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Odpowie za uprawę krzewów konopi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara co najmniej trzy lat więzienia.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest