Kurier-oszust w Łomiankach

Policjanci z Łomianek otrzymali informację o jednym z kurierów, który miał dokonywać kradzieży paczek. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się Piotr G.
Fot. ilustracyjne. Bluebudgie/pixabay.com. Według informacji, jakie uzyskali policjanci, kurier miał kraść paczki.

Policjanci z Łomianek zatrzymali 38-letniego mieszkańca Warszawy. Zgodnie z informacją, którą funkcjonariusze otrzymali, Piotr G. miał dokonywać kradzieży paczek. Mężczyzna otrzymywał zlecenia od jednej z firm kurierskich na doręczenia przesyłek, tymczasem dostarczył dwie paczki adresatom w podrobionym opakowaniu, za które pobrał pieniądze. W tym samym dniu zwrócił jednak do magazynu przesyłki w oryginalnym opakowaniu jako niedostarczone. Jak się okazało, w środku były papiery i torebki foliowe, które miały nadać paczkom tą samą wagę.

Policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna. Jak się okazało, przywłaszczył on sobie pieniądze w kwocie blisko 3,7 tys. zł z doręczonych, a nie rozliczonych przesyłek. Policjanci przedstawili Piotrowi G. dwa zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest