Śmieci w górę również w Żabiej Woli

Od kwietnia mieszkańcy gminy Żabia Wola zapłacą więcej za wywóz odpadów. Podwyżki nie będą drastyczne, niemniej z pewnością odbiją się na domowych budżetach, zwłaszcza kilkuosobowych rodzin.
Fot. Alexas_Fotos/pixabay.com. Mieszkańcy Żabiej Woli będą musieli zapłacić za wywóz śmieci o kilka złotych więcej od osoby.

Miesiąc temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o podwyżkach cen wywozu śmieci w Radziejowicach. Mieszkańcy tej gminy będą musieli zapłacić aż 58 zł za opróżnienie pojemników z odpadów niesegregowanych. (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ). W Żabiej Woli cena nie będzie aż tak wysoka, jednak bez podwyżki się nie obejdzie.

Od 1 kwietnia, w tej gminie, trzeba będzie zapłacić 17 zł od osoby za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny i 29 zł za śmieci niesegregowane. Jak informuje wójt Żabiej Woli Piotr Rybka, zmiana opłat została spowodowana „trudną sytuacją w sektorze odpadów komunalnych i koniecznością finansowania tego zadania z budżetu gminy”. – Jednak będziemy dążyć, aby w najbliższym przetargu wypracować adekwatne stawki wywozu śmieci – zapewnia włodarz. Wójt apeluje również o aktualizację złożonych deklaracji w zakresie ilości zgłoszonych osób, gdyż w najbliższym czasie czasie jest planowane przeprowadzenie weryfikacji terenowej.

– Liczę na Państwa zrozumienie i współpracę w zakresie gospodarowania odpadami w naszej gminie. Gorąco zachęcam do przestrzegania zasad segregacji śmieci, ponieważ przekłada się to na wymierne korzyści finansowe, na dbałość o nasze najbliższe otoczenie, a w konsekwencji na jakość życia. Czyste środowisko to nasza przyszłość – informuje wójt Rybka na oficjalnej stronie internetowej gminy.

Facebooktwitterredditpinterest