„Stulecie Winnych” – serial oparty na podstawie bestsellerowej sagi o rodzinie z Brwinowa już od niedzieli w TVP

Telewizja Polska wyemituje serial na podstawie powieści mieszkanki Brwinowa Ałbeny Grabowskiej. Film już zapowiada się na prawdziwy hit.
Fot. Grzegorz Gołębiowski/wikipedia.org. Autorką powieści jest brwinowianka Ałbena Grabowska.

Ałbena Grabowska jest z pochodzenia Bułgarką, mieszkanką Brwinowa, lekarzem neurologiem i epileptologiem, mamą trójki dzieci. W wolnych chwilach zajmuje się pisaniem. Z powodzeniem. Ałbena Grabowska jest autorką bestsellerowej już, trzytomowej sagi o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z Brwinowa, której losy zostały wplecione w dramatyczne wydarzenia XX wieku.

Powieść odniosła tak duży sukces, że Telewizja Polska postanowiła nakręcić serial oparty na podstawie książki. W filmie pojawią się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z historii, kultury i sztuki. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani, które rodzą się na początku I wojny światowej. Saga rodu Winnych jest też portretem polskiego społeczeństwa, zmieniającego się wraz z rozwojem państwowości. W serialu nie zabraknie wątków miłosnych wplecionych w burzliwe losy międzywojennej Polski.

Losy brwinowskiego rodu Winnych będzie można śledzić na ekranach telewizorów już od najbliższej niedzieli, 3 marca. Reżyserem serialu jest Piotr Trzaskalski. W rolach głównych zobaczymy m.in. Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego, Katarzynę Kwiatkowską, Olafa Lubaszenkę, a także Weronikę Humaj, Arkadiusza Janiczka, Rafała Królikowskiego i innych.

Kolejne odcinki „Stulecia Winnych” będzie można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 20.15 w TVP1.

Facebooktwitterredditpinterest