Amfetaminę chciał zażyć w pracy, „żeby nie zasnąć”

Tak wyjaśnił policjantom posiadanie substancji psychotropowych mieszkaniec gminy Stare Babice. Następnego dnia mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia 28-latka z Ożarowa Mazowieckiego. On również posiadał przy sobie amfetaminę, a w samochodzie trzymał marihuanę.
Fot. narkomania.org. Mundurowi znaleźli u mężczyzn amfetaminę i marihuanę.

Dochodziła godzina 20.30, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach podjęli interwencję wobec mieszkańca gminy. Podczas legitymowania funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie, a chwilę później w kieszeni jego spodni znaleźli amfetaminę. Jak wyjaśnił, chciał ją zażyć podczas nocnej zmiany w pracy, aby nie zasnąć.

Następnego dnia, policjanci podjęli interwencję wobec 28-letniego mieszkańca gminy Ożarów Mazowiecki. Funkcjonariusze odkryli w należącej do mężczyzny saszetce woreczek z zawartością białej substancji. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Dodatkowo w zaparkowanym nieopodal samochodzie należącym do mężczyzny mundurowi odkryli kolejne porcje narkotyku. Tym razem okazało się, że w pojeździe 28-latek trzymał marihuanę.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest