Plantacja konopi w Jankach zlikwidowana, trzech obywateli Chin zatrzymanych

Na ponad pół miliona złotych oszacowano wstępnie ujawnioną na terenie powiatu pruszkowskiego plantację konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli ponad 13 kg marihuany oraz ponad 1100 sadzonek w różnym stadium rozwoju konopi. Na miejscu zatrzymano trzech obywateli Chin, którzy decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu.
Fot. KSP Warszawa. Według szacunków śledczych na rynek mogło trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego.

Pruszkowscy kryminalni, w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, uzyskali informację dotyczącą nielegalnej uprawy konopi na terenie powiatu. Podczas działań operacyjnych odkryli nielegalną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego weszli na teren posesji w Jankach. W piwnicy zabezpieczyli ponad 1100 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich, w różnym stadium rozwoju. Na poddaszu budynku natomiast policjanci znaleźli ponad 13 kg wysuszonych kwiatostanów marihuany. Pomieszczenia w piwnicy były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków z profesjonalną linią produkcyjną, która została zdemontowana i zabezpieczona jako dowód w sprawie.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn narodowości chińskiej. Po zgromadzeniu materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawiania konopi, posiadania przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających oraz wprowadzania znacznej ilości narkotyków do obrotu. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Śledczy wstępnie szacują, że po odpowiedniej obróbce na rynek mogło trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego o czarnorynkowej wartości sięgającej do kilkuset tysięcy złotych.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Facebooktwitterredditpinterest