Pożar w Lesznie. Płonął drewniany budynek i stos opon

Sześć zastępów straży wzięło udział w gaszeniu pożaru drewnianego budynku gospodarczego w Lesznie. Na szczęście obyło się bez ofiar.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie. W akcji gaśniczej wzięło udział sześć zastępów straży.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 marca. O godzinie 5.44 strażacy zostali zaalarmowani o wybuchu ognia w warsztacie samochodowym na ul. Warszawskiej w Lesznie. Na miejsce udało się sześć zastępów – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie i Zaborowie. – Po dojeździe okazało się, że pali się niewielki, drewniany budynek gospodarczy kryty blachą, przyległy do warsztatu samochodowego – poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski.

Niestety, budynku nie udało się uratować, obiekt doszczętnie spłonął, podobnie jak stos składowanych obok opon. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania strażaków zakończyły się o godzinie 7.02. Straty materialne, jakie poniósł właściciel, to około 150 tys. zł. Na miejsce przybyła policja, która będzie ustalać przyczyny wybuchu ognia.

Facebooktwitterredditpinterest