Wypadek w Grądach, pięć osób rannych

Pięć osób, w tym kobieta w ciąży, zostało rannych w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 580. Kierowcy podróżujący trasą musieli liczyć się z utrudnieniami.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie. W wyniku zderzenia auta zostały mocno uszkodzone.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 marca, tuż po godzinie 19.00. Na drodze wojewódzkiej nr 580 Warszawa-Sochaczew, na ul. Chopina w miejscowości Grądy (gmina Leszno), zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. – Jedno z aut uderzyło w słup sieci elektrycznej, drugie uszkodzone zatrzymało się na wjeździe do jednej z posesji przy drodze – poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Lesznie. Rannych zostało pięć osób, w tym kobieta w ciąży. Jednym z aut podróżowało małe dziecku, jemu nic się nie stało.

Na miejscu interweniowały służby – policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz sześć zastępów straży pożarnej – z Błonia, Kampinosu, Zaborowa i Leszna. Osobę najciężej ranną helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) przetransportował do szpitala w Warszawie. Do szpitala trafili również pozostali uczestnicy wypadku.

Jak nas poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski, kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 580 musieli liczyć się z utrudnieniami, trwały one około godzinę, wprowadzono ruch wahadłowy.

Facebooktwitterredditpinterest