Drogowe inwestycje w powiecie warszawskim zachodnim. Trwają prace w Ożarowie, Błoniu, Łomiankach, Lesznie, Izabelinie i Starych Babicach

Rozpoczął się sezon budowlany, więc w powiecie warszawskim zachodnim przystąpiono do realizacji inwestycji drogowych. Powstanie m.in. nowy ciąg pieszo-rowerowy, rondo, poprawią się również nawierzchnie jezdni.
Fot. Bartosz Baran/Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Trwa frezowanie nawierzchni na drodze Gawartowa Wola-Podkampinos.

Błonie

Na terenie gminy Błonie kończą się prace związane z budową chodnika na długości około 900 m w Starych Faszczycach, wzdłuż ul. Faszczyckiej. Koszt budowy wyniesie około 1 mln zł, termin jej zakończenia przewidziano na 30 kwietnia. Inwestycję finansują gmina Błonie i powiat.

Ożarów Mazowiecki

W Ożarowie Mazowieckim trwają prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Sochaczewskiej. Aktualnie układana jest tam nawierzchnia z kostki betonowej oraz wykonywane są zjazdy na posesje i odwodnienie. Długość wykonywanego odcinka to około 2200 m, koszt zadania – około 2,5 mln zł. Inwestycja (wraz z wykupem gruntów) jest finansowana przez powiat i gminę Ożarów Mazowiecki. Termin zakończenia prac określono na 30 czerwca.

We wtorek, 2 kwietnia otwarto przetarg na budowę chodnika na odcinku 650 m wzdłuż ul. Świerkowej. Najtańsza z ofert wyniosła około 570 tys. zł. Teraz trwa ocena formalna oferty. Rozpoczęto również budowę chodnika na odcinku ok. 1,1 km wzdłuż ul. Rajdowej w Konotopie. Koszt zadania wyniesie blisko 1,5 mln zł, finansują je powiat i gmina.

Łomianki

W Łomiankach rozpoczęto rozbudowę ul. Wiślanej. Wykonywane jest tam poszerzenie jezdni w celu wydzielenia lewoskrętu w kierunku Gdańska, powstaje chodnik i odwodnienie. Ulica będzie przebudowana na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Zachodniej. Koszt realizacji zadania wynosi około 1,8 mln zł, finansują je powiat i gmina Łomianki. Termin zakończenia prac określono na koniec sierpnia.

Stare Babice

Trwają prace związane z wykonaniem nakładki asfaltowej oraz ciągu pieszo-rowerowego na ul. Izabelińskiej w Starych Babicach. Długość modernizowanego odcinka wynosi około 1,1 km. Obecnie wykonywane są tam prace ziemne, odwodnienie drogi i ustawiany jest krawężnik. Termin zakończenia robót przewiduje się na 31 sierpnia. Koszt realizacji zadania wyniesie około 4,3 mln zł, będzie ono finansowane ze środków powiatu i gminy Stare Babice.

Intensywne prace są również prowadzone na ul. Kosmowskiej w Borzęcinie Dużym i Małym. Powstaje tam ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy na posesje i przystanki autobusowe. Długość modernizowanego odcinka wynosi 2,3 km, koszt prac – ponad 2 mln zł. Termin ich zakończenia określono na koniec lipca. Inwestycję wspólnie finansuje powiat i gmina.

Izabelin

W najbliższym czasie mają zostać wznowione roboty związane z wykonaniem nakładki asfaltowej na ul. Sienkiewicza w gminie Izabelin, które zostały wstrzymane ze względu na okres zimowy. Modernizowany odcinek wynosi 1,3 km. Koszt zadania określono na 1,8 mln zł, sfinansują je powiat i gmina Izabelin. Prace powinny zakończyć się do końca maja.

Również w Izabelinie – na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i 3 Maja – zostanie wybudowane rondo. 14 marca otwarto przetarg. Najtańsza z otrzymanych ofert opiewała na kwotę ponad 4 mln zł. Obecnie trwa ocena formalna. – Mamy nadzieję, że umowa zostanie zawarta w najbliższym czasie i wkrótce rozpoczną się prace – informują urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Ożarowie Mazowieckim. Zadanie jest współfinansowane ze środków samorządu województwa mazowieckiego, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Dofinansowanie inwestycji z tego programu wyniesie blisko 2,5 mln zł, pozostałe koszty pokryje gmina Izabelin i powiat.

Nowe nakładki asfaltowe

W wielu miejscach na drogach powiatowych trwają prace remontowe związane z wykonaniem nakładek asfaltowych. Roboty przebiegają m.in. na odcinkach: Gawartowa Wola- Podkampinos (gmina Leszno), Wawrzyszew-Podrochale (gmina Błonie i Leszno), oraz na ul. Parkowej w Wólce (gmina Leszno). Łącznie wykonanych będzie około 2 km nakładek, ich koszt wyniesie ponad 2 mln zł.

Źródło: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Facebooktwitterredditpinterest