Ożarów: 20-latek kłócił się z dziewczyną, szarpał ją i opluł, a na końcu rzucił się na policjanta. Funkcjonariusz trafił do szpitala

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali Damiana M. Mundurowi zauważyli, jak mężczyzna w trakcie kłótni na ulicy ze swoją znajomą, w pewnym momencie zaczął ją szarpać. Wtedy zareagowali i postanowili pomóc kobiecie. Podczas interwencji 20-latek używając słów wulgarnych znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną. Jeden z policjantów został przetransportowany do szpitala. Damian M. został zatrzymany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Fot. nino/pixabay.com. 20-latek uderzył policjanta pięścią w głowę, a swoją znajomą szarpał i opluł.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego, pełniąc służbę na terenie gminy, zauważyli na ulicy kłócącą się parę. W pewnym momencie mężczyzna zaczął szarpać kobietę i pluć na nią. Wtedy funkcjonariusze zareagowali i postanowili pomóc pokrzywdzonej oraz wyjaśnić okoliczności zajścia. Gdy mundurowi podchodzili do pary, mężczyzna swoją agresję przeniósł na policjantów. Najpierw używając wulgarnych słów zaczął ich znieważać, a następnie rzucił się na jednego z policjantów usiłując go uderzyć, po czym zaczął szarpać go za mundur.

Podczas obezwładnienia 20-latka funkcjonariusz został uderzony pięścią w głowę. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przewiozło policjanta do szpitala. Damian M. został zatrzymany. Już usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest