W Parzniewie i Mościskach wysadzali bankomaty

Złodzieje znów czyhają na pieniądze z bankomatów. W Parzniewie udało im się wysadzić urządzenie, natomiast w miejscowości Mościska koło Izabelina doszło do nieudanej próby detonacji.
Fot. archiwum. To kolejne już próby kradzieży pieniędzy z bankomatów w naszym regionie.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w niedzielę, 7 kwietnia. Około godziny 5.30 złodzieje wysadzili bankomat przy centrum handlowym w Parzniewie. W tym przypadku nikomu nic się nie stało, przestępcom nie udało się ukraść pieniędzy. Mocno uszkodzony został natomiast sam bankomat. Na miejscu pojawili się policjanci z komendy w Pruszkowie, którzy zajmują się wyjaśnieniem sprawy i wykonują czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Identyczne zdarzenie miało miejsce w czwartek, 11 kwietnia, również wczesnym rankiem – około godziny 3.30. Tym razem złodzieje wzięli na celownik bankomat przy ul. Estrady w Mościskach (gmina Izabelin). – Świadkowie, którzy poinformowali dyżurnego, usłyszeli wybuch – wyjaśnia rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. I tym razem złodziejom nie udało im się ukraść kasetki z pieniędzmi. Zniszczony został sam bankomat oraz witryna sklepu, przy którym był umiejscowiony. Na miejscu pracowali policjanci z komendy w Starych Babicach. – Zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczone materiały dowodowe, teraz będziemy czekać na opinię biegłych – mówi podinsp. Gromek-Oćwieja.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza próba kradzieży pieniędzy z bankomatów w naszym regionie. Do serii takich incydentów doszło w 2017 roku. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest