Śmiertelny wypadek w Zaborówku. Dwie osoby nie żyją

Śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn podróżujących drogą wojewódzką nr 580. Kierowca z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo.
Fot. KG. Na miejscu pracowali policjanci z komendy w Starych Babicach.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 kwietnia, około godziny 19.00. Na drodze wojewódzkiej nr 580 w miejscowości Zaborówek (gmina Leszno), z nieustalonych jeszcze przyczyn, kierowca osobowego citroena stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Jednego z uczestników wypadku próbowano reanimować, niestety bezskutecznie. – Po kilkudziesięciu minutach resuscytacji lekarz stwierdził zgon – poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski.

Na miejscu pracowali policjanci z komendy w Starych Babicach, interweniowały również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Błoniu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborowie. Przybył także prokurator, który będzie prowadził śledztwo w sprawie.

Kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 580 musieli liczyć się z utrudnieniami. Na czas wyjaśniania okoliczności wypadku, trasa była bowiem zablokowana w obu kierunkach, ruch odbywał się wahadłowo.

Facebooktwitterredditpinterest