Sześć boisk, czterogwiazdkowy hotel, strefa rekreacyjna dostępna dla mieszkańców…Ruszyła budowa Legia Training Center w Książenicach

Legia Warszawa rozpoczęła budowę Legia Training Center w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego. Przyszły kompleks zapowiada się naprawdę imponująco.
Fot. mat. promocyjne. Oddanie ośrodka do użytku jest planowane na czerwiec 2020 roku.

– Po pięciu latach udało się! Wchodzimy w ostatnią fazę przed rozpoczęciem budowy – teraz pozostało nam ją tylko zrealizować – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski. I dodał: – Ostatnie lata to naprawdę bardzo intensywna praca całego, kilkunastoosobowego zespołu. Dzięki niej doszliśmy do tego, co mamy dziś. Odwiedzamy kluby, do których poziomu, jako Legia Warszawa, aspirujemy. Moim zdaniem będzie to transformacyjny projekt, który zmieni Legię w przeciągu następnych kilku lat, a posiadanie tej infrastruktury pozwoli nam na wejście do europejskiej elity.

Za realizację ośrodka treningowego wraz z centrum badawczo-rozwojowym odpowiedzialna jest spółka celowa Akademia Piłkarska Legii (APL), która pod koniec marca formalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – firmie Porr. Oddanie ośrodka do użytku jest planowane na czerwiec 2020 roku. Wartość projektu to 80 mln zł, z czego 11 mln zł Legia otrzymała w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałe środki to finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), dotacja z Ministerstwa Rozwoju (na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab) oraz wkład własny inwestora.

Legia Training Center ma być najnowocześniejszym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym w Polsce z sześcioma boiskami (pięć z nawierzchnią naturalną i jedno ze sztuczną nawierzchnią – przykryte halą pneumatyczną na okres jesienno-zimowy). – Powstaje najnowocześniejszy obiekt w Polsce i w całym regionie. Do Legia Training Center będą trafiać najlepsze talenty z Polski i zagranicy – powiedział z Tomasz Zahorski, pełnomocnik zarządu Legii i prezes spółki celowej Akademia Piłkarska Legii (APL), która realizuje projekt.

Przed stworzeniem ostatecznego projektu ośrodka przedstawiciele Legii wizytowali około 30 obiektów treningowych w całej Europie (m.in. Realu Madryt, FC Barcelony, Borussii Dortmund, Bayernu Monachium, RB Lipsk, Anderlechtu Bruksela, Ajaxu Amsterdam, Feyenoordu Rotterdam, Sportingu CP, FC Porto, Arsenalu, Tottenhamu i Chelsea FC). Łącznie przeanalizowano projekty techniczne około 80 ośrodków. Koncepcja architektoniczna inwestycji w Książeniach została przygotowana przez polską pracownię LAP Studio we współpracy z Estudio Lamela, międzynarodowym biurem architektonicznym, które jest autorem m.in. projektu ośrodka treningowego Realu Madryt w Hiszpanii – jednego z najnowocześniejszych i najbardziej znanych realizacji tego typu na terenie Europy.

W skład Legia Training Center wchodzić będzie m.in.:

Strefa pierwszej drużyny: szatnie, siłownia, powierzchnie treningowe, strefa wypoczynku – player’s lounge, sale konferencyjne, gabinety medyczne i lekarskie, część hotelowa z 24 pokojami o standardzie 4-gwiazdkowym.

Akademia Piłkarska: szatnie, siłownia, powierzchnie treningowe, sale lekcyjne, bursa dla zawodników w wieku 13-18 lat (ponad 60 miejsc pobytowych). W ośrodku odbywać się będą zajęcia drużyn w kategorii U15-U18 i Legii II.

A także: biura pionu sportowego i innych działów klubu, centrum badawczo-rozwojowe LegiaLab, powierzchnie dla start-upów sportowych, ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców, która będzie popularyzowała aktywny, zdrowy tryb życia.

Źródło: legia.com

Facebooktwitterredditpinterest