Dawid Podsiadło w Żyrardowie

Już w najbliższy piątek, 17 maja, w Żyrardowie wystąpi Dawid Podsiadło. Koncert odbędzie się w ramach trasy „Wielkomiejski Tour”.
Fot. Zsuetam/wikipedia.org. Artysta sprzedał w Polsce do tej pory 420 tys. płyt.

Dawid Podsiadło to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów pop. Swoją karierę zaczynał od występów w programie telewizyjnym X Factor, którego wygrał drugą edycję. W 2013 roku wydał swój debiutancki album pt. „Comfort and Happiness”. Płyta dotarła do pierwszego miejsca polskiej listy sprzedaży – OLiS, rozchodząc się w ponad 150 tys. egzemplarzy, i zdobyła status diamentowej. Była również najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2013 roku. Dwa lata później Podsiadło wydał drugą płytę pt. „Annoyance and Disappointment”, która również dotarła do pierwszego miejsca OLiS oraz sprzedała się w ponad 150 tys. egzemplarzy zdobywając status diamentowy. W 2018 roku artysta wydał swój trzeci album pt. „Małomiasteczkowy” i trzeci raz z rzędu zagościł na pierwszym miejscu OLiS. W sumie piosenkarz sprzedał w Polsce ponad 420 tys. płyt. Muzyk był osiemnastokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i dwanaście razy wygrywał plebiscyt.

Po wyprzedanej „Małomiasteczkowej Trasie” Dawid Podsiadło wyruszył w prawdziwie „Wielkomiejski Tour”. Artysta przenosi się do kameralnych sal, z których najmniejsza pomieści jedynie 286 osób. Wśród ponad 53 miast miasteczek, do których zawita "Wielkomiejski Tour" znajdzie się Żyrardów. Koncert artysty w tym mieście odbędzie się w najbliższy piątek, 17 maja, w Centrum Kultury przy pl. Jana Pawła II 3. Start: godzina 19.00.

Facebooktwitterredditpinterest