Potrącenie dwóch osób w Żyrardowie [FOTO]

Siedmioletni chłopiec i jego 69-letnia babcia zostali ranni w wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Żyrardowie. Helikopterem LPR przetransportowano ich do szpitala.
Fot. Straż Miejska Żyrardów. W wypadku został poszkodowany siedmioletni chłopiec i jego babcia.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 maja, o godzinie 15.14, na ul. 1 Maja, tuż przy placu Jana Pawła II. 76-letni kierowca SUV-a marki volvo na przejściu dla pieszych potrącił dwie osoby – babcię i wnuczka. Na miejsce wezwano służby: policję, straż pożarną, straż miejską i pogotowie ratunkowe. Niestety, na ambulans trzeba było czekać aż pół godziny. W tym czasie do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przystąpili strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli również teren wypadku. Ostatecznie, po kilkudziesięciu minutach oczekiwania, przyjechała karetka, na miejscu lądował również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanych do szpitala.

Na czas prowadzonych czynności kierowcy poruszający się w centrum Żyrardowa musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja. – Prowadzone jest postępowanie w sprawie spowodowania wypadku, za co grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Już wczoraj za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy 76-latka – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko. Policjantka apeluje również do kierowców o ostrożność: – Pamiętajmy, że w rejonie przejść dla pieszych należy wzmożyć swoją czujność, dotyczy to zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami, tylko w ten sposób możemy uniknąć groźnych zdarzeń.

wypadek-zyrardow-1-maja-2

wypadek-zyrardow-1-maja

wypadek-zyrardow-1-maja-2

wypadek-zyrardow-1-maja-3

Fot. Straż Miejska Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest

4 komentarzy dla “Potrącenie dwóch osób w Żyrardowie [FOTO]

  1. Ta ulica jest najgorsza w Zyrardowie nie ktorzy ludzie sami sie prosza o wypadek podam przykl ostatnio maz jechal autem i weszla Pani rozmawiajaca przez telefon na pasy NAWET sie nie rozejrzala czy cos jedzie chodza jak Swiete krowy

  2. kierowcy w Żyrardowie jeżdżą obok przepisów – ignorują znaki, parkują tam gdzie nie wolno, wyprzedzają przed pasami, przekraczają prędkość, gadają przez telefony, ostatnio widziałem magika, który wyprzedził drugiego typa w tunelu. policja ma wywalone, straż miejska nie reaguje. potem halo, bo potrącenie.

  3. Kierowcy w woj. Mazowieckim nie ile płacili za prawa jazdy, albo gdzie je zdawali, ale gorszych ludzi za kółkiem nie ma w Polsce. W ogóle, to przecież Warszawa j tutaj wszystko wolno. Wymusić, wjechać przed auto, a pieszy jest Panem :) może chodzić gdzie tylko chce.