Trzy wypadki i kolizja w powiecie żyrardowskim. Pasażerowie jednego z aut wypadli przez okno

W ubiegłym tygodniu w Żyrardowie i okolicach doszło do czterech zdarzeń drogowych. Poszkodowane zostały cztery osoby.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Wiskitki. W wyniku zderzenia dwóch aut w Miedniewicach poszkodowane zostały trzy osoby.

W poniedziałek, 6 maja, o godzinie 7.39 na ul. Mickiewicza w Żyrardowie doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Kierowcy uskarżającemu się na ból kręgosłupa założono kołnierz ortopedyczny, a następnie przekazano go pod opiekę ratowników medycznych. Oznakowano i zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, wyciek oleju usunięto z jezdnia za pomocą sorbentu. W prawie godzinnej akcji brało udział dziesięciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Żyrardów.

We wtorek, 7 maja, około godziny 14.25, na drodze gminnej w miejscowości Sokule doszło do wypadku samochodowego i ciągnika rolniczego. Kobieta kierująca osobówką uskarżała się na ból głowy i kolan, strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, ustabilizowali kręgosłup, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Kierowca ciągnika nie odniósł obrażeń. Zabezpieczono miejsce wypadku, odłączono akumulatory w pojazdach. W prawie trzygodzinnej akcji brało udział ośmiu strażaków z JRG Żyrardów i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Działki.

W piątek, 10 maja, około godziny 17.34, na autostradzie A2 na wysokości Hipolitowa doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pierwszej pomocy udzielili jadący za nimi strażacy z Warszawy. Po dojeździe zastępów z JRG Żyrardów przejęto poszkodowanego, któremu założono kołnierz, a następnie przekazano załodze karetki pogotowia. Zabezpieczono i oznakowano miejsce wypadku, odłączono akumulatory w pojazdach, a po zakończeniu prawie trzygodzinnych działań miejsce zdarzenia przekazano policjantom.

W sobotę 11 maja, około godziny 21.15 w Miedniewicach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały trzy osoby. W wyniku zderzenia podróżni wypadli przez szyby pojazdów. Jednemu z mężczyzn założono kołnierz ortopedyczny w celu unieruchomienia kręgosłupa, a następnie przekazano go pod opiekę zespołu karetki. Zabezpieczono i oświetlono miejsce wypadku, odłączono akumulatory w pojazdach. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział 17 strażaków z JRG Żyrardów, OSP Wiskitki i OSP Miedniewice.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Trzy wypadki i kolizja w powiecie żyrardowskim. Pasażerowie jednego z aut wypadli przez okno

  1. Takich glupot tp Ja nie slyszalam a z tego co jest mi bardzo dobrze wiadomo to zaden z mezczyz nie wypadl przez zadna szybe… wiem bo udzial w tym wypatku bral moj narzeczony!!!!!!!!!!!!