Zobaczył policjantów i…próbował zjeść marihuanę. Potem było tylko gorzej

Policjanci z komendy w Starych Babicach zakończyli kontrolę drogową zatrzymaniem jednego z kierowców. Gdy funkcjonariusze podchodzili do auta, najpierw zauważyli, jak mężczyzna rozwija folię aluminiową i zaczyna zjadać zawartość zawiniątka. Natomiast przez otwartą szybę wyczuli unoszącą się woń marihuany.
Fot. ilustracyjne/strazmiejska.waw.pl. Za przestępstwa, których się dopuścił, 22-latek odpowie przed sądem.

Dochodziła godzina 2.00 w nocy, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Interwencję przeprowadzili ul. Warszawskiej w Babicach Nowych. Funkcjonariusze podchodząc do auta zauważyli, jak kierowca szybko rozwija zawiniątko z folii aluminiowej i zaczyna zjadać jego zawartość. Natomiast przez uchyloną szybę wyczuli silną woń zapachem przypominającą marihuanę. Mundurowi zabezpieczyli pozostałą w zawiniątku resztkę suszu roślinnego. Badanie narkotesterem potwierdziło, że była to marihuana.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że chciał zjeść marihuanę z obawy przed konsekwencjami prawnymi i wcześniej też ją wypalił. Badanie narkotesterem potwierdziło obecność narkotyku w organizmie 22-latka. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Błonie. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich wpływem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest