Będzie przetarg na budowę S7 Płońsk-Czosnów!

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził program inwestycji dla budowy 34,6 km odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk-Czosnów. Zakończenie prac jest przewidziane na lipiec 2023 roku.
Fot. mazowieckie.pl. Przebudowany odcinek drogi S7 będzie liczył prawie 35 km.

– Droga ekspresowa S7 jest jednym z najważniejszych korytarzy transportowych w Polsce. Łączy Trójmiasto i zespół portów z Warszawą i południem Polski. Sukcesywnie oddajemy do ruchu oraz kierujemy do realizacji kolejne odcinki tej trasy, tak aby podróżowanie drogą ekspresową S7 stało się jeszcze bardziej komfortowe, przewidywalne i bezpieczne – powiedział wiceminister Rafał Weber.

Realizacja zadania jest planowana w formule Projektuj i buduj. Jak informują urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury, program inwestycji dla S7 Płońsk-Czosnów oznacza możliwość ogłoszenia w najbliższym czasie przetargu na budowę tego odcinka. Zawarcie umowy z wykonawcą jest planowane na początku 2020 roku, a zakończenie budowy przewidziano na lipiec 2023 roku. Realizacja tego fragmentu S7 jest planowana w podziale na trzy odcinki: Siedlin-Załuski, Załuski- Modlin i Modlin-Czosnów.

Zakres prac budowlanych obejmuje: rozbudowę drogi krajowej nr 7 do standardów drogi ekspresowej o przekroju 2x3 (dwujezdniowa po trzy pasy) i nośności 115 kN/oś, budowę węzłów drogowych: Poczernin, Przyborowice i Ostrzykowizna, rozbudowę węzłów drogowych: Załuski, Modlin i Błonie, rozbudowę mostu na Wiśle w Zakroczymiu, budowę dróg dla obsługi przyległego terenu, z wyposażeniem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska, obiektów inżynierskich, budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

Na planowanym odcinku przewidziano budowę 30 obiektów inżynierskich o łącznej długości 2 923 m. Zaprojektowano mur oporowy o powierzchni 1200 mkw. Konieczne jest również wybudowanie dwóch przejść dla zwierząt dużych (jednego dołem i jednego górą) o łącznej długości 106 m oraz 18 przejść dolnych dla małych zwierząt.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Facebooktwitterredditpinterest