Kąpielisko w Pruszkowie czeka na plażowiczów

Już od najbliższej soboty, 22 czerwca, oficjalnie rusza sezon na pruszkowskim kapielisku. Z obiektu będzie można korzystać do września.
Fot. UM Pruszków. Kąpielisko jest czynne codziennie w godzinach 10.00-18.00.

„Wodne” rozrywki cieszą się wśród mieszkańców naszego regionu dużym powodzeniem, a upalna pogoda zachęca do przebywania nad stawem czy zalewem. Wybór miejsc, w których można popływać, jest bogaty. Można skorzystać z wielu warszawskich basenów, wybrać się nad zalew w Żyrardowie lub na kąpielisko w Pruszkowie. To będzie już kolejny sezon, od kiedy jest dostępne dla mieszkańców.

W miejscu dawnych glinianek Hosera, obecnie funkcjonuje strzeżony akwen do pływania dla dorosłych oraz brodzik dla dzieci. Wśród mieszkańców Żbikowa cieszy się ogromną popularnością, ale nie tylko. Latem do parku Mazowsze przybywają mieszkańcy z całego Pruszkowa, a nawet okolic, dlatego, zwłaszcza w weekendy, jest tam dość tłoczno.

W tym sezonie na Żbikowie dostępna będzie plaża, która została odnowiona, oraz pomost, na którym można osuszyć się po kąpieli lub po prostu poopalać. Do dyspozycji mieszkańców będą hamaki i leżaki. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy, którzy, w razie potrzeby, udzielą pomocy w punkcie medycznym. Na zgłodniałych czeka punkt gastronomiczny i kawiarenka. Dostępna będzie również przebieralnia. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje zakaz wpuszczania do wody psów. Kąpielisko jest czynne codziennie w godzinach 10.00-18.00, sezon potrwa do września.

Nadzór nad kąpieliskiem pełni dyrekcja pruszkowskiej pływalni Kapry. Na miejscu stale są przeprowadzane badania wody przez sanepid. Przed rozpoczęciem dyżuru ratownicy sprawdzają pod kątem bezpieczeństwa sanitarnego dno kąpieliska i rejon plaży.

Facebooktwitterredditpinterest