Święto Lnu w Żyrardowie. Będą koncerty gwiazd i festiwal food trucków! [PROGRAM]

Najbliższy weekend mieszkańcy Żyrardowa powinni zarezerwować sobie na liczne atrakcje, które odbędą się w ramach Święta Lnu. Koncerty, wystawy i festiwal food trucków to tylko część z nich.
Fot. Qczi/wikipedia.org. Gwiazdą tegorocznego Święta Lnu będzie zespół Kombii.

Tegoroczna edycja Święta Lnu zostanie uroczyście otwarta w sobotę, 22 czerwca. Podczas dwudniowej imprezy na placu Jana Pawła II i w Muzeum Lniarstwa będzie można na nowo odkryć lniarskie tradycje Żyrardowa, spotkać nietuzinkowych artystów i rzemieślników, posmakować dobrej kuchni i oczywiście świetnie bawić się podczas koncertów. W sercu miasta, na placu Jana Pawła II, wystąpią m.in. Ania Dąbrowska, Maja i Dandysi, Kapela ze wsi Warszawa, Masecki- Młynarski Jazz Band i Kombii.

Tradycyjnie odbędzie się Parada Miejska, która z roku na rok przyciąga coraz więcej nowych uczestników. Bogaty program dla wszystkich zwiedzających przygotowało w dniach 22-23 czerwca Muzeum Lniarstwa. Na wydarzenia towarzyszące: wystawy i spotkania autorskie warto się wybrać już 21 czerwca do Resursy i Centrum Kultury.

Szczegółowy program imprezy:

swieto-lnu-zyrardow-2019

Fot. UM Żyrardów

W dniach 21-23 czerwca na placu Jana Pawła II będzie można skosztować potraw z wielu stron świata. Lista food trucków, które zagoszczą podczas tegorocznego Święta Lnu:

1. Cel-Caffee caffee truck
2. Burger Factory
3. Azja w Bule...
4. BEO FooD TrucK
5. Złote Paluchy Churros
6. Słodki smak Azji
7. Choco Designer
8. El Chapo Truck
9. Azja Truck

10. Paczka Frytek
11. Zapiekanka w drodze
12. Lángos Food Truck
13. KURA
14. szaszlykarnia.pl
15. Pastrami Summer
16. Al'dente Truck
17. Da Mattia. L'amore per la pizza

Facebooktwitterredditpinterest