Uwaga, pasażerowie! Od 9 czerwca zmiana rozkładu jazdy pociągów

Już od najbliższej niedzieli, 9 czerwca, zostanie wprowadzona kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Ma to związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Fot. mazowieckie.com.pl. Pasażerów podrózujących Kolejami Mazowieckimi czeka sporo zmian.

Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia.

Linia nr R1 Warszawa-Skierniewice

Na linii wciąż trwają prace modernizacyjne. Rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom. Prace będą dotyczyły zarówno odcinka Warszawa Włochy-Pruszków, jak również Pruszków-Grodzisk Mazowiecki. Wpływ na ruch pociągów będą miały także zamknięcia na linii dalekobieżnej.

Linia nr R2 Warszawa-Łuków

W dalszym ciągu będą kontynuowane prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej pomiędzy stacjami: Warszawa Wschodnia i Warszawa Rembertów. W związku z tym rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom. Część pociągów zostanie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu. Wystąpią nocne przerwy w ruchu pociągów związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów oraz budową autostrady A2 w dniach:

11/12 czerwca w godz. od 23.20 do 5.15 następnego dnia na odcinku Warszawa Wschodnia- Sulejówek Miłosna;

od 30 lipca do 2 sierpnia oraz od 6 sierpnia do 9 sierpnia w godz. od 22.35 do 4.55 następnego dnia na odcinku Sulejówek Miłosna-Mińsk Mazowiecki. W zamian za odwołane pociągi na ww. odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, od 9 czerwca do końca obowiązywania rozkładu jazdy w dni robocze, na wniosek pasażerów, została wydłużona relacja pociągu do/z st. Mrozy:

93817 relacji Piaseczno (odj. 16.35)-Mrozy (przyj. 18.16) w terminie od 9 czerwca do 31 sierpnia oprócz 22-29 czerwca;

21827 relacji Radom (odj. 14.17)-Mrozy (przyj. 18.35) w terminie 22-29 czerwca;

91844 relacji Mrozy (odj. 19.17)-Warszawa Zachodnia (przyj. 20.36).

Linia nr R3 Warszawa-Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z przebudową stacji Łowicz Główny oraz ruchem jednotorowym na odcinku Bednary-Łowicz, gdzie są prowadzone roboty torowe i sieciowe. Część pociągów na odcinku Bednary-Łowicz Główny zostanie zastąpiona przez zastępczą komunikację autobusową. Ponadto w lipcowe weekendy wystąpią utrudnienia związane z naprawą przejazdów kolejowych.

Linia nr R6 Warszawa-Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa-Białystok na odcinku Sadowne Węgrowskie-Małkinia, gdzie ruch pociągów jest prowadzony po jednym czynnym torze. W celu połączenia sieci trakcyjnej na odcinku Łochów- Małkinia rozkład przewiduje utrudnienia w ruchu pociągów w dniach 9-21 czerwca. Część pociągów do/z Małkini będzie kursowała w skróconej relacji, w zamian za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto na odcinku Łochów-Małkinia w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

7113 relacji Zielona Góra – Białystok codziennie;

1005 relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie; honorowane będą ważne bilety KM.

Wyżej wymienione pociągi PKP Intercity S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

W dniach 22-29 czerwca oraz 15-25 lipca, ze względu na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej pomiędzy stacjami: Warszawa Wschodnia i Warszawa Rembertów, pociągi mogą kursować w zmienionych godzinach.

Od 9 czerwca do końca obowiązywania rozkładu jazdy, na wniosek pasażerów, została wydłużona relacja pociągu nr 11764 Tłuszcz (odj. 7.46)-Warszawa Wileńska (przyj. 8.25) z Łochowa (odj. 7.25) w dni robocze i będzie on kursował za nr 11910.

Linia nr R7 Warszawa-Dęblin

Na linii będzie kontynuowana modernizacja związana z przerwą w ruchu na odcinku Otwock-Pilawa. Dodatkowo w dniach 1-7 lipca oraz 8-14 lipca wystąpią utrudnienia związane z budową południowej obwodnicy Warszawy i ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Wawer-Warszawa Falenica. Duża część pociągów KM i SKM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona przez zastępczą komunikację autobusową.

Od 15 lipca do 23 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock-Józefów. Część pociągów będzie kursowała do Józefowa, natomiast pozostałe skończą bieg w Warszawa Falenica. Na odcinku Otwock-Józefów-Warszawa Falenica zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa-Skarżysko Kamienna

Do 12 lipca ZKA nadal będzie kursowała na odcinku Strzyżyna-Radom, natomiast od 13 lipca utrudnienia będą dotyczyły odcinka Warka-Radom. Dodatkowo, w związku z wymianą urządzeń SRK w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie, w dniach 5-17 lipca, wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów na tej linii. W wybranych terminach pociągi KM nie będą kursowały do lotniska Chopina oraz zostaną odwołane pociągi do/z Piaseczna.

Linia nr R9 Warszawa-Działdowo:

Do 8 sierpnia potrwają utrudnienia związane z naprawą mostu Gdańskiego. Część pociągów będzie kursowała w zmienionej relacji i godzinach. Od 9 sierpnia ruch pociągów na moście będzie odbywał się już po obu torach, natomiast utrudnienia dotkną odcinek Warszawa Gdańska-Warszawa Zachodnia p.8, gdzie rozpocznie się budowa nowego przystanku Warszawa Powązkowska. Dodatkowo w godzinach wieczornych i rannych, w związku z koniecznością szlifowania torów, zmianom będzie ulegał rozkład jazdy pociągów kursujących w tych godzinach. Część połączeń będzie odwołanych.

Na wniosek pasażerów zostały wydłużone relacje następujących pociągów o odcinek:

1. Warszawa Zachodnia P8-Warszawa Gdańska:

a) 19609 relacji Warszawa Zachodnia P8 (odj. 13.40)-Nasielsk (przyj. 14.47) w (D);
b) 19613 relacji Warszawa Zachodnia P8 (odj. 15.44)-Nasielsk (przyj. 16.50) w (D);
c) 91616 relacji Nasielsk (odj. 18.42)-Warszawa Zachodnia P8 (przyj. 19.48) w (D);

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów znajduje się TUTAJ.

Źródło: Koleje Mazowieckie

Facebooktwitterredditpinterest