Wielki sukces serialu „Stulecie Winnych”. Brwinowska saga doczeka się drugiego sezonu!

Serial „Stulecie Winnych” oparty na podstawie powieści mieszkanki Brwinowa Ałbeny Grabowskiej okazał się prawdziwym hitem. Wszystko wskazuje na to, że doczeka się kontynuacji.
Fot. youtube.com. W serialu „Stulecie Winnych” pojawia się doborowa obsada.

Losy brwinowskiego rodu Winnych można było śledzić na ekranach telewizorów od 3 marca do 26 maja na antenie TVP1. Serial odniósł duży sukces. Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, średnia oglądalność wszystkich 13 premierowych odcinków produkcji wyniosła 2,83 mln widzów. To o 810 tys. osób więcej niż śledziło drugą edycję „Wojennych dziewczyn” pokazywanych w tym paśmie rok temu. To zapewniło TVP1 pozycję zdecydowanego lidera całego rynku telewizyjnego i ponad 8,5 mln zł wpływów z reklam. Z tych powodów TVP1 planuje pokaże drugi sezon „Stulecia Winnych”.

Przypomnijmy, że autorką bestsellerowej już, trzytomowej sagi o wielopokoleniowej rodzinie Winnych jest Ałbena Grabowska. Z pochodzenia Bułgarka, mieszkanka Brwinowa, lekarz neurolog i epileptolog, mama trójki dzieci. W filmie „Stulecie Winnych” pojawią się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z historii, kultury i sztuki. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani, które rodzą się na początku I wojny światowej. Saga rodu Winnych jest też portretem polskiego społeczeństwa, zmieniającego się wraz z rozwojem państwowości. Reżyserem serialu jest Piotr Trzaskalski. W rolach głównych wystąpili m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, a także Weronika Humaj, Arkadiusz Janiczek, Rafał Królikowski i inni.

Facebooktwitterredditpinterest