Zdenerwowały go bawiące się na podwórku dzieci, więc groził im i ich matkom

Policjanci bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który na podwórku miał odgrażać się dzieciom i ich matkom. Groził również policjantom.
Fot. ilustracyjne/pixabay.com. Dzieci podczas zabawy potrafią hałasować, zwłaszcza latem, ale to nie powód, żeby im grozić.

Zdarzenie miało miejsce na warszawskiej Pradze Południe. Patrolowcy zostali skierowani tam na interwencję w związku ze zgłoszonymi groźbami. Na miejscu okazało się, że nieznany mężczyzna, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu, groził biegającym po podwórku dzieciom, a także ich opiekunkom. – Jego zachowanie było na tyle nieprzewidywalne, że osoby te faktycznie się przestraszyły – informują mundurowi z komendy stołecznej.

Policjanci bardzo szybko odnaleźli opisywanego mężczyznę. Był nietrzeźwy, nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, szarpał się, ponadto za pomocą gróźb i przemocy próbował wpłynąć na wykonywane przez mundurowych czynności. Trafił do policyjnej celi. W sprawie zostały przyjęte zawiadomienia o groźbach karalnych. Śledczy z dochodzeniówki przesłuchali świadków, zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za groźby karalne kierowane do dwóch kobiet i ich dzieci oraz za stosowanie przemocy i groźby w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Sąd pozytywnie rozpatrzył wiosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest