„Już nigdy nie zobaczysz syna”. Niepokojący sms ojca zaginionego Dawida do matki chłopca

Wciąż nie ma przełomu w sprawie zaginięcia 5-letniego Dawida Żukowskiego. Poszukiwania wciąż trwają. Dziennikarze zdobyli natomiast bardzo niepokojącą informację związaną z ojcem dziecka.
Fot. Komenda Stołeczna Policji Warszawa. Policjanci zdecydowali się na oficjalną publikację wizerunku ojca zaginionego Dawida.

Przypomnijmy, że poszukiwania pięcioletniego Dawida Żukowskiego trwają od czwartku, 11 lipca. To właśnie wtedy, o północy, matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. Około godziny 17.00 ojciec zabrał dziecko z domu w Grodzisku Mazowieckim i miał je odwieźć do Warszawy. Odjechał jednak w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie. Przed godziną 21.00 mundurowi dostali zgłoszenie, że ojciec dziecka nie żyje. 32-letni mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Jego samochód został odnaleziony około 3 km od miejsca, w którym zginął.

Jak poinformował serwis wp.pl, dwie godziny przed tym wydarzeniem, mężczyzna miał wysłać do matki Dawida sms o niepokojącej treści. „Już nigdy nie zobaczysz syna” – brzmiała informacja.

Rodzice chłopca byli w separacji. Policja zdecydowała się na oficjalną publikację wizerunku tragicznie zmarłego Pawła Ż. Ma to pomóc w poszukiwaniach Dawida.

W mediach wciąż pojawiają się nowe pogłoski, spekulacje i hipotezy dotyczące losów chłopca. Jedna z nich mówi o tym, że pięciolatek miałby zostać wywieziony za granicę np. do Rosji, skąd pochodzi jego matka. Tę wersję zdarzeń policja uważa jednak za mało prawdopodobną, mundurowi dysponują bowiem paszportem dziecka.

Dawid Żukowski wciąż nie został odnaleziony. Już trzecią dobę poszukują go policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Chłopiec ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Dawid był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Funkcjonariusze zwracają się do wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112. Policja prosi przede wszystkim o nagrania z monitoringu z trasy, którą poruszał się samochód ojca Dawida, oraz osoby fotografujące samoloty w okolicach lotniska Chopina. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna mógł zabrać chłopca w to miejsce, aby pokazać mu startujące i lądujące maszyny.

Działania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.

dawid-zukowski-7

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest