Wyjątkowy gest dla zmarłego Dawida. W środę msza święta, a w sobotę pofruną kolorowe balony

Tragiczna śmierć 5-letniego Dawida Żukowskiego wstrząsnęła mieszkańcami Grodziska Mazowieckiego, ale nie tylko. W najbliższą środę odbędzie się msza w intencji chłopca, a w sobotę zostanie zorganizowana specjalna akcja.
Fot. 3dman/pixabay.com. Akcja puszczania balonów odbędzie się w sobotę, 27 lipca.

Poszukiwania zaginionego pięcioletniego Dawida Żukowskiego trwały od czwartku, 11 lipca. Zwłoki chłopca odnaleziono dziewięć dni później, w sobotę, przy autostradzie A2. Prokuratura potwierdziła jego tożsamość.

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Grodziska Mazowieckiego, gdzie mieszkał Dawid. Postanowili w wyjątkowy sposób uczcić pamięć chłopca. Już w najbliższą środę, 24 lipca, o godzinie 19.00, odbędzie się msza święta. – Wraz z wychowawczyniami odpowiadamy na wczorajsze oświadczenie matki chłopca, która prosiła o modlitwę za duszę syna. Okażmy nasze wsparcie rodzinie chłopca oraz pomódlmy się, aby dobry Bóg przyjął Dawidka do siebie – napisano na oficjalnej stronie Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Jedna z mieszkanek Grodziska, pani Sylwia, zaapelowala, aby pamięć Dawida uczcić również w inny sposób. Do tej inicjatywy przyłączyło się już wiele osób. W sobotę, 27 lipca, o godzinie 16.00, w grodziskim parku Skarbków przy ul. 3 Maja chcą wypuścić kolorowe balony. – Puśćmy baloniki dla Dawidka. Złączmy się wszyscy i pokażmy ze jesteśmy z nim nawet teraz, kiedy już go nie ma. Niech patrzy na nas aniołek z góry a do niego poleci jego ulubiony Zygzak McQueen od nas, z naszych szczerych serduszek – napisała w apelu na Facebooku pani Sylwia.

Co ciekawe, ta symboliczna akcja jest organizowana również w innych miastach. Zgromadzeni wypuszczą symbolicznie do nieba czerwone i niebieskie balony np. w Kozienicach.

Facebooktwitterredditpinterest